Czas pożegnania

Magdalena Gąsiorek

W niedzielę 26 czerwca w naszej parafii miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na Mszy świętej o godz. 11:00 pożegnaliśmy trzy osoby: s. Bogusławę, s. Janinę i ks. Wojciecha. Decyzją władz zakonnych zamknięta została placówka istniejąca przy naszej parafii od 58 lat. Siostry zostały skierowane do pracy w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy. Z kolei ks. Wojciech od lipca będzie wikariuszem w parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie. Podczas uroczystości obecna była przełożona centrum pniewsko-poznańskiego s. Aleksandra Kmieciak, która zabierając głos wyjaśniła powody zamknięcia placówki, wyrażając wdzięczność za przyjęcie posługi urszulanek w parafii i we Wrześni oraz wszelką życzliwość, jaką siostry były otaczane w naszej wspólnocie. Słowa wdzięczności wobec sióstr wyraził na początku Eucharystii ks. proboszcz Kazimierz Kuczma, który w ich intencji sprawował Mszę świętą. Wraz z ks. proboszczem Mszę świętą koncelebrowali wikariusze. Ks. Bartek modlił się w intencji odchodzącego z naszej parafii ks. Wojciecha.

Na zakończenie pożegnalnej uroczystości członkowie wspólnot działających przy naszej parafii wypowiedzieli pod adresem zarówno sióstr, jak i ks. Wojciecha słowa podziękowania. Najpierw były to dzieci z parafii, dalej lektorzy, ministranci, członkowie ERM-u, schola „Sursum Corda”, Matki Żywego Różańca, Matki w modlitwie, Ruch Rodzin Nazaretańskich oraz Towarzystwo św. Wojciecha.

Po zakończeniu Mszy świętej jeszcze wiele osób wypowiedziało swoje podziękowania indywidualnie przed kościołem.

licznik odwiedzin strony