Ogłoszenia duszpasterskie

Poprawiono: poniedziałek, 18 wrzesień 2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  17 września 2023 r.       

  1. Dzisiaj Dożynkowe Święto Smaków - rozpocznie się podziękowaniem za zebrane plony na Mszy Świętej o godz. 9.45 – w naszym kościele.
  2. Dzisiaj 84. Rocznica najazdu Armii Czerwonej na Polskę. Rozpoczęcie obchodów w kościele Farnym – Mszą Świętą o godz. 10.00, a szczegółowy program w gablocie ogłoszeń.
  3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  4. W czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
  5. W piątek od godz. 17.00 dodatkowa okazja do spowiedzi połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  6. Informujemy o spotkaniu uczniów klas ósmych i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zainteresowane osoby, wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek, 22 września, po wieczornej Mszy Świętej – w kościele.
  7. Natomiast kolejne spotkania dla kandydatów do bierzmowania, ze szkół ponad-podstawowych, odbędą się w dniach 19, 20 i 21 września, po wieczornej Mszy Świętej – w salkach parafialnych.  
  8. Biuro Parafialne czynne w środę od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00
  9. Polecamy uwadze prasę katolicką, szczególnie najnowszy Przewodnik Katolicki, w którym przeczytamy artykuł: Nóż w plecy – 17 września 1939 roku wypadł w niedzielę. Gdy mieszkańcy Kresów Wschodnich powracali do domów z porannych Mszy, nad ich głowami zamiast ptaków można było dostrzec stalowe sylwetki radzieckich samolotów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

licznik odwiedzin strony