Święcenia i prymicje

Magdalena Gąsiorek

W sobotę 29 maja diakon Paweł Balicki, pochodzący z naszej parafii, przyjął z rąk ks. abpa Wojciecha Polaka święcenia kapłańskie. Uroczystość odbyła się w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie. Następnego dnia ks. Paweł o godz. 12:30 sprawował w naszym kościele Mszę św. prymicyjną. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się licznie kapłani, rodzina, przyjaciele i znajomi Prymicjanta oraz parafianie. Homilię w czasie tej Eucharystii wygłosił ks. Marcin Holak, kiedyś wikariusz naszej parafii, dziś proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach. Na zakończenie uroczystości ks. Paweł odebrał najserdeczniejsze życzenia od delegacji parafialnych: dzieci, Matek Żywego Różańca, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Towarzystwa św. Wojciecha oraz przedstawicieli innych wspólnot.  Neoprezbiter udzielił  także prymicyjnego błogosławieństwa rodzicom, braciom, kapłanom, klerykom, siostrom zakonnym, lektorom i ministrantom, a także wszystkim obecnym  na Mszy św. prymicyjnej.

Ks. Paweł dekretem ks. abpa Polaka  został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy.

licznik odwiedzin strony