Adwent 2020

Administrator

Wraz z początkiem adwentu pojawiły się we wszystkich kościołach wieńce z czterema świecami, symbolizującymi poszczególne niedziele adwentu. Także w naszym kościele przed ołtarzem został umieszczony taki wieniec.

Wieńce adwentowe można spotkać nie tylko w kościołach. Zwyczaj przygotowywania wieńca na początku adwentu znany jest i kultywowany w wielu rodzinach.

W tym roku w przygotowanie wieńca adwentowego w swoim domu zaangażowali się uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2. Wśród wykonanych przez nich wieńców są te tradycyjne z zielonych gałązek świerkowych, sosnowych, z jodły czy daglezji, ale także takie bardziej „nowoczesne” – gdy nie było możliwości zdobycia gałązek. We wszystkich kompozycjach umieszczone są obowiązkowo cztery świece. Prace wykonane zostały przez uczniów klas od 1 do 8. Niektóre są zrobione samodzielnie, a inne przy współpracy z rodzicami. Niekiedy zaangażowane były jeszcze inne osoby. „Po gałązki poszłam do sąsiada – napisała Wiktoria z kl. 4 – mama pomogła mi je związać, udekorowałam ozdobami i włożyłam świece, a zdjęcie zrobił brat”. Najmłodsi mogli swój wieniec narysować.

 

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych prac wykonanych przez dzieci i młodzież.

licznik odwiedzin strony