Wizytacja w parafii

Magdalena Gąsiorek

9 października br. miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził bp Krzysztof Wętkowski.

Swój pobyt w naszej parafii rozpoczął od wizyty w Szpitalu Powiatowym. W kaplicy szpitalnej modlił się wraz z chorymi i personelem szpitala. W spotkaniu uczestniczyli także ks. proboszcz Kazimierz Kuczma oraz ks. Marcin Winkel, kapelan wrzesińskiej placówki. Po przybyciu na plebanię ks. biskup udał się do biura parafialnego, aby przejrzeć wszystkie księgi, które każda parafia ma obowiązek prowadzić. W ramach wizytacji ks. biskup spotkał się także z księżmi wikariuszami i siostrami urszulankami, goszcząc w ich mieszkaniach. Na godz. 15.00 została zaplanowana wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. W związku z tym w kościele zgromadzili się przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii oraz inni parafianie. O godz. 16.00 na ks. biskupa w kościele oczekiwały dzieci wraz ze swoim duszpasterzem ks. Wojciechem Muchyńskim oraz siostrami urszulankami. Po krótkiej rozmowie ks. biskupa z dziećmi wszyscy zgromadzeni wspólnie odmówili jedną dziesiątkę różańca, a następnie ks. biskup udzielił każdemu dziecku błogosławieństwa. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały obrazek z Aniołem Stróżem, a ks. biskup poprosił je, aby pamiętały o nim w swoich modlitwach. O godz. 17.00 ks. bp Wętkowski sprawował Eucharystię i udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

 

 

licznik odwiedzin strony