Odpust parafialny

Magdalena Gąsiorek

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24 maja) nasza parafia przeżywała swoje patronalne święto. Z tej okazji sumę odpustową celebrował ks. prałat Władysław Kierzek, a homilię wygłosił ks. Tomasz Kruszelnicki, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kaczanowie. Po Eucharystii ks. prałat przewodniczył nabożeństwu do Ducha Świętego, po czym wszyscy uczestnicy odpustowej uroczystości przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W tym roku podczas uroczystości odpustowej zaśpiewał nasz parafialny chór, w którego wykonaniu mogliśmy już usłyszeć piękne śpiewy paschalne w czasie Triduum Paschalnego.

W obchody patronalnego święta od kilku już lat wpisuje się akcja „Ciasteczko” , przygotowywana przez dzieci z naszej parafialnej scholi „Sursum Corda” oraz ich rodziców, pod czujnym okiem s. Janiny. Schola już wcześniej przygotowała kiermasze, w czasie których można było kupić bożonarodzeniowe i wielkanocne ozdoby świąteczne. Dochód z wszystkich akcji przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci w góry.

licznik odwiedzin strony