„Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy”

Magdalena Gąsiorek

Taki tytuł nosi przedstawienie, poświęcone św. Urszuli Ledóchowskiej, które w niedzielę 9 czerwca zostało zaprezentowane w naszym kościele. Aktorzy z Teatru „Zwierciadło” z Łodzi przyjechali na zaproszenie ks. proboszcza Kazimierza Kuczmy i sióstr urszulanek. Sztukę wystawiono z okazji 10. rocznicy kanonizacji matki Urszuli. W ten sposób rozpoczęły się także obchody 50-lecia pobytu urszulanek szarych w naszej parafii.

Sztuka, która oparta jest na motywach z tekstów św. Urszuli, została napisana w związku z jej kanonizacją. Autorem spektaklu jest Krzysztof Kaczmarek – aktor i reżyser. „Piękne patriotyczne teksty św. Urszuli, odwołujące się do miłości Ojczyzny – Polski są największym walorem tego spektaklu – czytamy w opisie tej sztuki na stronie internetowej teatru – W tle: historia Polski, czasy Józefa Piłsudskiego, okres po odzyskaniu niepodległości, pieśni legionowe, ostatnie dni przed wybuchem II wojny światowej”.

Przed publicznością, zgromadzoną w naszym kościele, wystąpili: s. Danuta Nowak – urszulanka SJK, odtwórczyni roli matki Urszuli oraz Krzysztof Kaczmarek i Michał Kret. Obecna była również s. Aleksandra Topola – pomysłodawczyni projektu, zajmująca się równocześnie obsługą dźwięku.

 

licznik odwiedzin strony