Msza Prymicyjna

Jakub Zalewski

Dnia 27 maja, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, a więc w nasz parafialny odpust, odbyła się Msza Prymicyjna, którą odprawił syn naszej parafii – ks. Jakub Kapelak. Była to pierwsza odprawiona przez niego Msza Święta, która zarazem okazała się Mszą Odpustową. Ksiądz Jakub święcenia kapłańskie przyjął dzień wcześniej w Katedrze Gnieźnieńskiej z rąk ks. abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski. Msza Święta miała charakter bardzo uroczysty i jak zauważył ks. Proboszcz ostatnia Msza Prymicyjna w naszej parafii miała miejsce 18 lat temu. Neoprezbiterowi podczas tej uroczystości towarzyszyli diakoni, jak również klerycy z PWSD, a oprawę muzyczną uświetnił  Chór Prymasowski z Gniezna. Kazanie wygłosił katecheta z liceum ks. Jakuba a zarazem jego przyjaciel  - ks. Marcin Kulczynski. Przedstawił on sylwetkę oraz drogę powołania do kapłaństwa ks. Jakuba. Pod koniec Mszy Świętej odbyła się odpustowa procesja wokół kościoła, a następnie neoprezbiter udzielił prymicyjnego błogosławieństwa wiernym.

Księdzu Jakubowi życzymy wielu łask Bożych, Mocy Ducha Świętego na nowej drodze kapłańskiej oraz otwartości do ludzi tam gdzie zostanie posłany ze swoją kapłańską misją.

 

 

Autor zdjęć: Przemysław Moch

licznik odwiedzin strony