Listopad i grudzień w „Sursum Corda”!

Magdalena Gąsiorek

Z okazji wspomnienia patronki śpiewu – św. Cecylii, przypadającego 22 listopada, w szeregi naszej parafialnej scholi „Sursum Corda” zostało przyjętych pięć dziewczynek. Nowymi „chórzystkami” są: Nina, Zuzia, Ada, Wiktoria i Milena. Obrzędowi przyjęcia do scholi, który odbył się podczas niedzielnej Mszy św., przewodniczył ks. Janusz.

  • Przez cały Adwent w każdą niedzielę po Mszach św. oraz w dni powszednie po roratach członkowie scholi parafialnej oraz ich najbliżsi sprzedawali przed kościołem kartki świąteczne. Były to wyjątkowe, wykonane z niezwykłą precyzją, oryginalne w swojej formie kartki, np. w kształcie bombki, którą można zawiesić na choince. Dochód ze sprzedaży kartek jest przeznaczony na wypoczynek letni dzieci. Wszystkim, którzy wsparli naszą scholę poprzez zakup kartek składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

  • W sobotę, 31 grudnia, wszystkie osoby związane z „Sursum Corda” spotkały się na wspólnym świętowaniu pamiątki Wcielenia Syna Bożego i oczywiście – jak przystało na scholę – na radosnym kolędowaniu.

licznik odwiedzin strony