Nowi rycerze Chrystusa

Magdalena Gąsiorek

„Żyj Mszą świętą, czytaj Ewangelię, kochaj bliźnich, bądź trzynastym apostołem” – oto cztery podstawowe zasady, wyznaczające kierunek formacji w Eucharystycznym Ruchu Młodych, który działa również w naszej parafii. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego na Mszy świętej o godz. 11.00 miało miejsce przyjęcie nowych członków do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym ERM-u, stąd właśnie tego dnia zostali przyjęci do grupy nowi członkowie. Monika, Maksymilian i Jędrzej otrzymali krzyże, które są oznaką przynależności do Krucjaty Eucharystycznej. „Krzyż otoczony jest kołem z napisem: Króluj nam Chryste! – mówią o swoim znaku członkowie ruchu – To pozdrowienie przypomina, że gdziekolwiek jesteśmy, naszym Królem jest Jezus. W środku krzyża znajdują się symbole Eucharystii: kielich i Hostia w promieniach. Ma to przypominać, że rycerz jest zawsze w służbie Jezusa Eucharystycznego, a jego życie wzmacniane częstą Komunią św. ma promieniować cnotami”. W uroczystości przyjęcia nowych członków wzięło udział 13 dzieci, które – jeśli wytrwają – za rok otrzymają żółte chusty na znak rozpoczęcia rocznego okresu kandydatury. Wszystkie dzieci skupione w Eucharystycznym Ruchu Młodych w naszej parafii gromadzą się raz w tygodniu w salce katechetycznej, a z okazji Bożego Narodzenia spotkały się także w świątecznej atmosferze, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

 

licznik odwiedzin strony