Czas odnowy wiary - Misje Parafialne

Magdalena Gąsiorek

„Paradoksem obecnych czasów jest to, że mamy wyższe budynki, ale mniejszą cierpliwość, szersze autostrady, ale węższe poglądy. Wydajemy więcej, ale posiadamy mniej, kupujemy więcej, ale odczuwamy mniej przyjemności. Mamy większe domy, ale mniejsze rodziny, więcej możliwości, ale mniej czasu. Mamy więcej tytułów, ale mniej rozsądku, więcej specjalistów, a jednocześnie więcej problemów, mamy więcej leków, ale mniej zdrowia. Uczymy się jak zarabiać na życia, ale nie jak żyć. Mamy stabilne budowle, ale kruche charaktery. Jeździmy za szybko, zbyt szybko się złościmy, chodzimy zbyt późno spać, wstajemy zbyt zmęczeni, czytamy za mało, oglądamy za dużo telewizji, a nie modlimy się prawie wcale. Przebyliśmy całą drogę na Księżyc i z powrotem, a mamy problem z przejściem przez ulicę, aby porozmawiać z naszym sąsiadem. Podbijamy wszechświat, a nie znamy swego własnego wnętrza.” – tymi słowami o. Krzysztof rozpoczął pierwszą naukę w czasie misji świętych, które w naszej parafii trwały od 16 do 23 października br.

 

Misje święte to dla parafialnej wspólnoty wyjątkowy czas odnowy życia chrześcijańskiego. Czas, w którym kochający Bóg pragnie każdego obdarować miłością i błogosławieństwem. To przez  misje święte możemy odnaleźć nowy sens życia i jego trudów.

W naszej parafii misje święte przeprowadzili Ojcowie Redemptoryści: o. Józef Wnęk i o. Krzysztof Stankowski, którzy przyjechali do nas z Barda Śląskiego. Na rozpoczęcie misji świętych, po powitaniu misjonarzy w drzwiach kościoła i wprowadzeniu ich do świątyni, ksiądz proboszcz uroczyście przekazał im na cały misyjny tydzień władzę duchową w naszej parafii poprzez symboliczny gest nałożenia Ojcom kapłańskich stuł.

W ciągu tego misyjnego tygodnia Ojcowie wygłosili wiele nauk o zasadniczych prawdach wiary i moralności chrześcijańskiej, spotykając się z różnymi grupami ludzi. Misje święte zakończyły się uroczystością poświęcenia krzyża misyjnego oraz wszystkich krzyży, różańców, modlitewników – stanowiących pamiątkę misji parafialnych.


licznik odwiedzin strony