Odpust parafialny

Magdalena Gąsiorek

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza parafia przeżywała swoje patronalne święto. Z tej okazji sumę odpustową celebrował ks. Dariusz Kozłowski, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza królewicza we Wrześni, który także wygłosił homilię. Po Eucharystii ks. Kozłowski przewodniczył nabożeństwu do Ducha Świętego, po czym wszyscy uczestnicy odpustowej uroczystości przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W tym roku podczas uroczystości odpustowej zaśpiewał nasz parafialny zespół, w którego wykonaniu mogliśmy już usłyszeć piękne śpiewy paschalne w czasie Triduum Paschalnego.


W obchody patronalnego święta od kilku już lat wpisuje się akcja „Ciasteczko” , przygotowywana przez dzieci z naszej parafialnej scholi „Sursum Corda” oraz ich rodziców, pod czujnym okiem s. Janiny. Schola już wcześniej przygotowała trzy kiermasze, w czasie których można było kupić stroiki i wieńce na groby oraz  bożonarodzeniowe i wielkanocne ozdoby świąteczne. Dochód z wszystkich akcji przeznaczony jest na pielgrzymkę do Rzymu, na którą dzieci pojadą w lipcu bieżącego roku.

Na zakończenie uroczystości odpustowych w ogrodzie przy plebanii odbył się piknik dla dzieci ze scholi oraz ich rodzin. Był również tort i życzenia imieninowe dla s. Janiny, dzięki której mamy w naszej parafii dziecięcą scholę, z której naprawdę możemy być dumni.

 

licznik odwiedzin strony