Rekolekcje dla dzieci

Administrator

W dniach od 15 do 17 marca odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych, które wygłosił ks. Mikołaj Skórecki, z parafii pw. św. Marcina w Jarocinie.

Hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa: Bóg Ojciec daje nam swojego Syna. Dzieci, podzielone na dwie grupy (klasy I – III oraz klasy IV – VI), gromadziły się codziennie w kościele, a także w szkole. Na spotkania w kościele składały się nauki rekolekcyjne, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo Drogi krzyżowej, wspólne śpiewy. Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczestniczyli w Eucharystii. Z kolei w szkole dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców wykonywały zadania wyznaczone przez katechetów. Zdania te były tematycznie związane z nauką rekolekcyjną. Na przykład zadaniem pierwszego dnia rekolekcji było wykonanie laurki oraz napisanie modlitwy dziękczynnej. Niektóre z tych modlitw zostały następnie wykorzystane podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Dziękuję Ci, Boże, za miłość, która jest w moim domu.

Dziękuję Ci, że mnie tak ukochałeś i że mogę przychodzić do Ciebie i mieć Cię w sercu.

Tobie, Panie Boże, dziękuję dziś za spokojne sny, szczęśliwe dni. Opieką swą otaczasz mnie, sprawiając, że trudnych zadań nie boję się. Kierunkowskazem jesteś mi, więc zawsze wiem, którą drogą iść. [...] Dziś, Panie Boże, dziękuję Ci za to, że jesteś ze mną wiosną, jesienią, zimą i latem.

Boże, dziękuję Ci za rodzinę. Dziękuję za każdy dzień spędzony z Mamą, Tatą i bliskimi. Za to, że dzięki Tobie żyjemy w zdrowiu, szczęściu i radości.

Panie Boże! W sakramencie chrztu świętego stałam się Twoim dzieckiem. Dziękuję Ci za to z całego serca. [...] Dziękuję również za to, że – choć nigdy Cię nie widzę – czuję, że jesteś koło mnie i trzymasz mnie za rękę.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za dar życia, którym mnie obdarowałeś. Dziękuję za wszystkie łaski, które otrzymuję od Ciebie, za opiekę, jaką mnie otaczasz oraz za to, że jesteś przy mnie i pomagasz mi w trudnych chwilach.

Dziękuję Ci, Panie, za moją rodzinę, a także za to, że pozwalasz mi być Twoim uczniem.

Dziękuję Ci za to, że dałeś nam swojego Syna. Za to, że mam dobre oceny. Za to, że jeszcze nigdy mnie nie zostawiłeś, kiedy Ciebie potrzebowałam. I wiem, że mnie nie zostawisz. Dziękuję za wysłuchanie moich modlitw.licznik odwiedzin strony