Choinka z sercem

Magdalena Gąsiorek

W niedzielę, 13 grudnia przed naszym kościołem pojawiła się niezwykła choinka. Wyglądała tak zwyczajnie, a jednak coś wyróżniało ją spośród wszystkich drzewek świątecznych.

Na tej choince zawieszone zostały serca z imieniem i wiekiem dzieci z rodzin wielodzietnych lub będących w potrzebie, dla których parafianie mogli zrobić świąteczną paczkę. Wystarczyło zabrać z choinki jedno serce, pomyśleć, czym można uszczęśliwić jakieś dziecko i przygotować paczkę. Zainteresowanie tą akcją było ogromne, o czym świadczy fakt, iż dla wielu osób, które chciały pomóc, po prostu zabrakło serduszek. Ostatnie z nich zniknęły z choinki już przed Mszą św. o godz. 11.00. Pomysłodawcami akcji były siostry urszulanki z naszej parafii: s. Bogusława i s. Janina. Dziękujemy wszystkim, którzy zaoferowali swą pomoc i przygotowali paczki.

licznik odwiedzin strony