Dzień Papieski 2009

Magdalena Gąsiorek

„Jan Paweł II – Papież wolności” – pod takim hasłem w niedzielę, 11 października obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce odbywały się koncerty, spektakle i czuwania modlitewne poświęcone Janowi Pawłowi II.

W naszej parafii kilka dni później, 16 października – który jest ustanowiony przez Sejm RP Dniem Jana Pawła II – uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dzieci Wrzesińskich, przygotowani przez swoich katechetów: s. Janinę Białobłocką i Magdalenę Gąsiorek, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II. 
„To spotkanie poświęcimy Wielkiemu Papieżowi, naszemu Rodakowi, a obecnie słudze Bożemu – Papieżowi wolności” – tymi słowami Agata Stankiewicz, uczennica klasy V c zaprosiła wszystkich zebranych w kościele do kilku chwil wspomnień i refleksji, a przy dźwiękach Etiudy E-dur F. Chopina Natalia Jańczak (kl. V b) w imieniu obecnych na spektaklu złożyła symbolicznie kwiaty przed obrazem Jana Pawła II jako wyraz naszej wdzięcznej pamięci. 
W trakcie tego montażu słowno - muzycznego występujący uczniowie przypomnieli wiele słów Ojca Świętego, w których mówił o wolności. Wspomnieli także o niezwykłej więzi, jaka łączyła Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą, o tym, że „zawsze gromadził przy sobie młodych, dla których otwierał swoje serce”, a którzy często powtarzali „Zdradź nam sekret niepojęty, jak być młodym, Ojcze Święty”.
Podczas przedstawienia uczniowie „dwójki” wraz z naszą parafialną scholą wykonali kilka pieśni i piosenek, które kojarzą się z Janem Pawłem II. Wykorzystane zostały takie utwory, jak: Barka, Abba Ojcze, Wadowice, Nie lękajcie się(hymn spotkania młodzieży polskiej z Benedyktem XVI w Krakowie) oraz Lolek. Spotkanie poświęcone Janowi Pawłowi II zostało zakończone wspólną modlitwą o Jego rychłą beatyfikację.

licznik odwiedzin strony