Piesza pielgrzymka do Biechowa

Administrator

13 września, w drugą niedzielę września, jak co roku udaliśmy się pieszą pielgrzymką w kierunku Biechowa. Z naszej parafii na pątniczy szlak wyruszyło 46 osób, wśród nich młodzi (najmłodszy uczestnik jechał w wózku) i ci nieco starsi.


Spod kościoła w kierunku biechowskiego sanktuarium wyszliśmy po porannej mszy świętej ok. godziny 8.00. Szliśmy ul. Opieszyn, następnie Kaliką, przez Bierzglinek, Kaczanowo i Osowo. Pielgrzymkę w tym roku poprowadził kleryk Jakub Kapelak, a wspólną modlitwę śpiewem prowadziła siostra Janina, której z gitarami towarzyszyły Klaudia i Monika. 
Tego dnia pogoda, mimo złych prognoz, służyła wszystkim pielgrzymującym. Przez całą drogę nie spadła nawet kropelka deszczu, podobnie było podczas Mszy świętej, której w tym roku przewodniczył ks. biskup Bogdan Wojtuś. Dopiero po końcowym błogosławieństwie, gdy celebrans niosąc Najświętszy Sakrament wszedł do kościoła, zebrane nad wsią chmury pokazały, na co je stać i lekko zmoczyły zmierzających do samochodów pielgrzymów. Nie przeszkodziło to jednak w dalszym świętowaniu.

 

licznik odwiedzin strony