Srebrny jubileusz

Administrator

W niedzielę, 16 sierpnia odbyła się w naszej parafii uroczystość jubileuszowa 25-lecia profesji zakonnej s. Janiny Białobłockiej. O godz. 11.00 o. Czesław, paulin z Biechowa sprawował w intencji Jubilatki Mszę św., a także wygłosił homilię.

Podczas tej Eucharystii s. Janina odnowiła swoje śluby zakonne, wypowiadając ponownie „TAK” Chrystusowi. W radości jubileuszowej uczestniczyła rodzina Srebrnej Jubilatki, siostry ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK oraz parafianie. Z okazji tego pięknego jubileuszu s. Janina odebrała sporo życzeń i gratulacji, zarówno od przedstawicieli różnych parafialnych grup duszpasterskich, jak i osób prywatnych. 
S. Janina pochodzi z Czerwieńska – miejscowości leżącej niedaleko Zielonej Góry. Do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK wstąpiła 8 września 1982 r. Pierwsze śluby zakonne złożyła 15 sierpnia 1984 r. w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Pniewach. Dokładnie po5 latach złożyła śluby wieczyste. Przez wszystkie lata życia zakonnego pracowała w wielu domach swojego zgromadzenia, a w ubiegłym roku władze zakonne skierowały siostrę do Wrześni, do naszej parafii, gdzie prowadzi dziecięcą scholę. Siostra pracuje również jako katechetka w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2.

 

licznik odwiedzin strony