Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lipca 2017r.
 1. Informujemy, iż Ks. Arcybiskup przysłał dekret, który zatwierdza w naszej parafii Grupę Modlitwy Ojca Pio.
 2. Zbliża się termin Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pierwsze spotkanie organizacyjne, w czasie którego będą prowadzone zapisy odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy Św. w kościele farnym. Szczegółowych informacji udziela ks. Bartosz, nowy wikariusz z Fary, numer na plakacie.
 3. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Marii Magdaleny.
 4. W środę po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Polecamy uwadze wiernych nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
 7. W razie pilnej sprawy telefon kontaktowy do księdza dyżurnego: 728 781 427

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 16 lipca 2017 10:04  

Start Ogłoszenia