Ogłoszenia duszpasterskie

Poprawiono: niedziela, 27 wrzesień 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  27 września 2020 r.       

 1. Odpowiadając na Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski – dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami wspieramy uchodźców i migrantów ze spalonego obozu na wyspie Lesbos. Do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel, które przekażemy na konto Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 2. Biuro Parafialne czynne w środę od 16.00 – 17.00 i w sobotę od 10.00 – 11.00.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wacława; w środę św. Hieronima; a w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 4. Natomiast we wtorek czcimy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafaela; a w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
 5. W środę Nowenna do M. Bożej Nieust. Pomocy - po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe – w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Jest to I-szy czwartek miesiąca - od godz. 15.00 Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W I-szy piątek od godz. 16.00 dodatkowa okazja do spowiedzi oraz Msza Święta o godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od rana (ksiądz Proboszcz i ks. Marcin) a ks. Wojciech w sobotę od rana.  
 8. W I-szą sobotę o godz. 7.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny – zapraszamy; natomiast nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca o godz. 18.00 - połączone z codziennym  różańcem.
 9. W przyszłą niedzielę zostanie odczytany List Pasterski Episkopatu Polski - zapowiadający obchody XX Dnia Papieskiego.
 10. W czwartek, 1 października, zapraszamy Rodziców dzieci klas III zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjno-organizacyjne po Mszy Świętej o godz. 18.30.
 11. W naszej parafii działa od dwóch lat grupa „Matek w modlitwie”, które pragną wspólnie modlić się za swoje dzieci i wnuki. Pierwsze spotkanie powakacyjne odbędzie się w piątek, 2 października, po wieczornej Mszy Świętej. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Polecamy prasę katolicką, szczególnie najnowszy Przewodnik, w którym jest bezpłatny dodatek: modlitewnik „5 minut z Bogiem” na październik.

licznik odwiedzin strony