Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marca 2018r.
 1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 /dla dzieci/ i o godz. 18.00.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15.
 4. Schola zaprasza na kiermasz wielkanocny, który potrwa do Niedzieli Palmowej – od godz. 8.30, po każdej Mszy Świętej, można nabywać: kartki świąteczne, pisanki z gęsich jaj ręcznie zdobione oraz inne wielkanocne niespodzianki.
 5. Parafialna spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek 20 marca.
 6. Z woli Ojca Świętego wszyscy Misjonarze Miłosierdzia Archidiecezji Gnieźnieńskiej kontynuują swoja posługę, m.in. przez stałe dyżury w konfesjonale w swoich regionach. Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” nie jest spowiedzią wielkanocną, bo tę organizują same parafie, ale zaproszeniem dla osób, które w swoim życiowym doświadczeniu w szczególny sposób potrzebują Bożego Miłosierdzia. W Rejonie Wrzesińskim taki czas łaski będzie miał miejsce w Niedzielę Palmową, 25 marca, w kościele św. Król. Jadwigi w godz. od 15.00 – 21.00 a (więcej informacji w gablocie ogłoszeń).
 7. Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie” zapraszają na weekendowe rekolekcje małżeństwa, które chcą pogłębić, odnowić albo odbudować małżeńską więź. Rekolekcje odbędą sie w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej pw. św. Wojciecha.
 8. Zapraszamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy m.in. >o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich oraz >o tym, czy warto zawalczyć o prawo katechetów do bycia wychowawcami klas.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 11 marca 2018 11:12  

Start Ogłoszenia