Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 listopada 2017r.
 1. Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci...
 2. Dzisiaj, już po raz dziewiąty, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest okazją by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę - poprzez modlitwę i wsparcie materialne /do puszek przed kościołem/ – Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 3. Bezpośrednio po rannej Mszy Świętej Nabożeństwo Żywego Różańca.
 4. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Spotkanie bierzmowanych z klas III, w czwartek – 16 listopada, o godz. 17.00 w kaplicy szpitalnej.
 6. Dodatkowa okazja do spowiedzi, z Wystawieniem i Adoracją Najświętszego Sakramentu, w każdy piątek od godz. 17.00 – 18.00.
 7. W sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc i KSM.
 8. Msza Święta w Obłaczkowie - w przyszłą sobotę, ze względu na obchody Dnia Seniora, będzie sprawowana w intencji Seniorów – wyjątkowo o godz. 15.00.
 9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego.

10. Wieczór Uwielbienia, w III sobotę miesiąca – 18 listopada, od godz. 18.30 w kościele farnym we Wrześni.

11. Starostwo Powiatowe we Wrześni informuje, że w dniach od 13 do 17 listopada 2017 r. będzie organizatorem Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Będzie możliwy udział w bezpłatnych zajęciach, spotkaniach i warsztatach, które są skierowane do różnych grup odbiorców. Szczegółowe informacje na plakacie – w gablocie ogłoszeń.

12. W środę, 15 listopada, w godz. 8.00 – 12.00 w Przychodni Medinet – ul. Legii Wrzesińskiej 23c odbędą się badania: USG Doppler Żył i Tętnic kończyn dolnych i górnych – badania są płatne a więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

13. Na ekrany kin, od 17 listopada, wchodzi jeden z najgłośniejszych filmów chrześcijańskich pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię amerykańskiego dziennikarz śledczego i ateisty podejmującego sie przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. /więcej w gablocie ogł./

14. Zapraszamy do lektury nowego Przewodnika Katolickiego.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 12 listopada 2017 22:08  

Start Ogłoszenia