Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017r.
 1. Łączymy się duchowo z uczestnikami XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – także z naszej parafii.
 2. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III w czwartek o godz. 17.30.
 4. W piątek, 29 września, Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - od godz. 17.00, dodatkowa okazja do spowiedzi połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30.
 6. Poświęcenie różańców dzieciom klas II – w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00.
 7. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwraca się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Ta Obywatelska Inicjatywa ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z projektem i wyraziła poparcie dla zbiórki podpisów, która odbędzie się za tydzień – przed kościołem. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia - potrzebny jest numer PESEL.
 8. Inicjatorzy budowy cokołu pod figurę Matki Bożej Niepokalanej informują, że do tej pory zebrano 5.593 zł. i jest to kwota stanowiąca 1/3 niezbędnych środków do zrealizowania wszystkich elementów projektu. „Prosimy o dalsze ofiary – do skarbony ustawionej pod chórem, jak również do puszek przed kościołem, w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Za każdą złożoną ofiarę dziękujemy – Bóg zapłać. Informujemy, iż z chwilą otrzymania zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przystępujemy do dalszych prac przy budowie cokołu”.
 9. 9. Trzeźwościowy Dzień Skupienia – Klasztor Ojców Paulinów w Biechowie – w sobotę, 23 września, od godz. 8.00 /szczegółowy program w gablocie ogłoszeń/

10. Zapraszamy do lektury nowego Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy m.in. > o tym, dlaczego Polacy nie potrafią pić alkoholu. Nasz największy problem to pijaństwo niewielkiej grupy ludzi i wbrew pozorom nie chodzi o alkoholików.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 23 września 2017 12:43  

Start Ogłoszenia