Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia


Rekolekcje dla dzieci

Dzieci z naszej parafii, uczęszczające do Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 2, uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych. Odbywały się one tradycyjnie od poniedziałku do środy po czwartej niedzieli Wielkiego Postu. W tym roku były to dni 12, 13 i 14 marca. Jak co roku uczniowie mieli zajęcia w szkole pod opieką wychowawców oraz spotkania w kościele, które poprowadził o. Michał z Biechowa. Podczas zajęć szkolnych uczniowie przygotowywali witraże, które następnie zostały zaprezentowane na wystawie w kościele (niektóre „dzieła” można zobaczyć na zdjęciach). Hasłem przewodnim były słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Święty”.

Więcej…
 

Spotkanie opłatkowe Wrzesińskiego Stowarzyszenia Niesłyszących

Dnia 3 grudnia w naszej parafii odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Wrzesińskiego Stowarzyszenia Niesłyszących i ich przyjaciół. Rozpoczęło się ono Spowiedzią i Mszą Świętą w języku migowym  w naszym kościele, którą celebrował ks. Wojciech Muchyński, rejonowy duszpasterz osób głuchoniemych. Następnie udano się do salki parafialnej, gdzie był czas na życzenia świąteczne i prezenty. Nad wszystkim czuwały władze Stowarzyszenia. Obecnych było 48 osób, zarówno niesłyszących jak i ich przyjaciół. Po wspólnych życzeniach przyszedł czas na poczęstunek. Całość minęła w świetnej, domowej atmosferze. Należy wspomnieć, iż Msze w języku migowym odbywają się w drugą niedzielę miesiąca w naszym kościele. Parafia św. Ducha jest miejscem spotkań osób niesłyszących na rejon wrzesiński i okolice.

Więcej…
 

Wyjazd do Łopienna

Po dwóch tygodniach zbierania darów, gdzie parafianie św. Ducha i nie tylko, po raz kolejny udowodnili swoją hojność,  młodzież naszej parafii wraz z ks. Wojciechem, pojechała z odwiedzinami do Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie, który prowadzą siostry elżbietanki. Miało to miejsce 11.11, w dzień święta Niepodległości. Radość sióstr a także pensjonariuszek domu zaskoczyła nas wszystkich. Liczy się każdy dar, za który osoby mieszkające w Łopiennie potrafią szczerze dziękować. Młodzi mieli okazję po raz kolejny zwiedzić DPS, relaksować się w sali ćwiczeń i odpoczynku, pobawić się i porozmawiać z pensjonariuszkami no i oczywiście razem zjeść pyszny obiad przygotowany przez siostry. To już nie pierwszy raz nasi młodzi organizują zbiórki dla tego domu, gdzie potrzeby są ogromne. Jednak zawsze możemy liczyć na dobre serca ludzi. Siostra Weronika, dyrektor domu wraz z pensjonariuszkami zapewniły o swojej pamięci przed Panem. I my zapewniamy, iż będziemy pamiętać i odwiedzimy nasz dom w Łopiennie już wkrótce.

Więcej…
 

Pielgrzymka do Biechowa

W niedzielę 10 września punktualnie o godz. 8.00 wyruszyła sprzed naszego kościoła parafialna pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Biechowie. Celem pielgrzymowania był udział w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pielgrzymi pokonali kilkunastokilometrową trasę, która wiodła tradycyjnie przez Bierzglinek, Kaczanowo i Osowo. W tym roku grupie pątniczej przewodził ks. Wojciech Muchyński, a pielgrzymowały 54 osoby. W Kaczanowie dołączyli do grupy pielgrzymi z parafii pw. św. Kazimierza królewicza. Wspólne pielgrzymowanie było dla wszystkich nowym, ale bardzo miłym doświadczeniem. Nie była to jedyna nowość, gdyż zgodnie z prośbą wyrażoną na ubiegłorocznej pielgrzymce przez jej uczestników, ks. Wojciech podczas drogi wygłosił konferencję o Matce Bożej i Jej obecności na kartach Pisma świętego. W Biechowie, w progach sanktuarium pielgrzymi zostali bardzo serdecznie powitani przez ojców paulinów.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 15

Start Wydarzenia