Pierwsza Komunia Święta

Magdalena Gąsiorek

20 września, po długim oczekiwaniu ze względu na pandemię, odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. W tym roku do tego wydarzenia przygotowywała się 48-osobowa grupa dzieci pod kierunkiem p. Magdaleny Gąsiorek. Mszę świętą, podczas której dzieci przystąpiły pierwszy raz do Stołu Eucharystycznego, sprawował ks. proboszcz Kazimierz Kuczma, a homilię wygłosił ks. Wojciech Muchyński. W „białym tygodniu” dzieci uczestniczyły w wieczornej Eucharystii, modląc się codziennie w konkretnych intencjach: za rodziców i rodzeństwo, za chrzestnych, za babcie i dziadków, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, szczególną pamięcią ogarniając księży z naszej parafii, a także za nauczycieli i katechetów. We wtorek dzieci otrzymały pamiątkę I Komunii Świętej – Pismo Święte Nowego Testamentu. 

 

Zdjęcia: J. Kwiatek

licznik odwiedzin strony