Pielgrzymka do Biechowa

Magdalena Gąsiorek

W pogodny niedzielny poranek 8 września wyruszyła z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pocieszenia w Biechowie. Pielgrzymi mieli do pokonania ok. 12-kilometrową trasę przez Bierzglinek, Kaczanowo, Osowo. Po raz kolejny nasza parafialna grupa, licząca w tym roku ponad 40 pątników, wędrowała do Matki Bożej pod opieką ks. Wojciecha Muchyńskiego. Po krótkim odpoczynku, który miał miejsce w połowie drogi, dołączyli do nas pielgrzymi z parafii św. Kazimierza królewicza wraz z ks. Krzysztofem Kępińskim i do samego celu wędrowaliśmy razem. Dzięki temu również parafianie „Kazimierza” mogli wysłuchać konferencji o św. Urszuli Ledóchowskiej, wygłoszonej przez ks. Wojciecha. Temat konferencji nie był przypadkowy. Rozpoczęliśmy bowiem w naszej parafii przygotowanie do obchodów Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. W Biechowie pielgrzymi uczestniczyli w święcie odpustowym w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w tym roku zbiegło się z obchodami 50-lecia pobytu ojców paulinów w biechowskim sanktuarium maryjnym. Uroczystą Eucharystię sprawował o. Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów.

licznik odwiedzin strony